logo


+421 903 610 183
okna@dorplast.sk

logo


→  +421 903 610 183
→  okna@dorplast.sk

Slovak Czech English Hungarian Polish Ukrainian

 

Výber správneho typu zábradlia je kľúčový pre dosiahnutie harmónie medzi bezpečnosťou, estetikou a funkčnosťou. Pri navrhovaní a výbere zábradlia je dôležité zvážiť rôzne typy, ktoré sa líšia vzhľadom, štýlom a funkčnosťou. Medzi niektoré základné typy zábradlí patria:

 

 

Vodorovné priečky: Tento typ zábradlia má horizontálne umiestnené priečky, ktoré tvoria bezpečnostnú bariéru. Vodorovné priečky môžu byť umiestnené rovnobežne alebo v rôznych vzdialenostiach od seba, čo vytvára zaujímavý vizuálny efekt.

 

Zvislé priečky: Na rozdiel od vodorovných priečok majú zvislé priečky vertikálnu orientáciu. Tento typ zábradlia je tradičný a poskytuje efektívnu ochranu a bezpečnosť. Zvislé priečky môžu byť rovnakých rozmerov alebo môžu mať rôzne tvary a vzory.

Výplň: Zábradlia s výplňou sú často vyrobené z rôznych materiálov, ako sú sklo, plech, drevo alebo mriežka. Tieto materiály umožňujú pohľad cez zábradlie a vytvárajú otvorený a vzdušný vzhľad. Výplň môže byť umiestnená medzi priečkami alebo medzi stĺpmi zábradlia.


Pri výbere typu zábradlia je dôležité zvážiť požiadavky na bezpečnosť, estetiku, údržbu a samozrejme aj celkový štýl a architektúru miesta, kde bude zábradlie inštalované. Spolupráca so skúseným dodávateľom zábradlia môže pomôcť vybrať vhodný typ a zabezpečiť kvalitnú inštaláciu.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

check ssl certificate cloudflare status
created by: Marek Sarvas